• Divadlo Clipperton: Rumcajs :)

• V piatok (10.11.2017) k nám do školy zavítalo divadlo Clipperton z Banskej Bystrice. Zahrali nám rozprávku pod názvom "Rumcajs". Herci k nám priniesli mnoho smiechu a dobrej nálady. Veríme, že sa všetkým zúčastneným divadlo páčilo.

• Jesenná brigáda v školskom areáli :) :)

• V stredu 8. 11. všetci žiaci a učitelia usilovne pracovali v okolí školy. Pripravovali sme kvetinové záhony na zimný odpočinok, zasadili sme cibuľky jarných kvietkov, pohrabali sme lístie a vodné rastliny z jazierok sme uložili do akvária, kde prezimujú. Najmenší žiaci vyzbierali v školskom parku šušky, ktoré použijeme na vianočnú výzdobu.

• Biela pastelka

• Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí.
            Naša škola, ako aj po minulé roky, sa zapojila do tejto zbierky počas hlavného zbierkového dňa, ktorý sa konal 22. septembra 2017. Vyzbierali sme spolu 142,61 €. Ďakujeme!

• Výstava jesenných plodov

• V priebehu minulého týždňa mali naši žiaci možnosť doniesť rôzne jesenné plody. Bolo už na nich ako sa tejto úlohy chopili. Mnohí prišli s úžasnými novými nápadmi, čo si môžete pozrieť v priložených fotkách TU. Samozrejme ich snaha a úsilie nevyšli nadarmo. Na konci týždňa (v piatok) sme urobili celkové vyhodnotenie všetkých prinesených plodov a kreatívnych výrobkov z nich. Ďakujeme veľmi pekne, že sme si kúsok tohto čarovného ročného obdobia mohli priniesť aj do našej školy!

• Pozrite ako sme sa rozrástli :)

• Milí naši priatelia. V novom školskom roku sa naše žiacke rady opäť rozšírili. K dnešnému dňu máme v materskej škole 20 detí. V základnej škole máme denných žiakov 93  a na domácom vzdelávaní ich je 114. Spolu nás je 227, čo nám robí veľkú radosť.smileywink

• Hurá! Máme tu nový školský rok

• Milí žiaci, milí rodičia. Zajtra 4. septembra o 7:20 otvoríme nový škoslký rok sv. omšou v kostole sv. Michala Archanjela v Jastrabej. Následne bude slávnostné otvorenie aj v priestoroch školy. Tešíme sa na vás všetkých či už na dennej forme alebo na domácom vzdelávaní :-) Želáme vám všetkým úspešný vstup do nového, školského roka, veľa nových vedomostí a krásnych zážitkov počas celého roka 2017/2018. Váš kolektív ZŠ s MŠ Jastrabá

• Jedáleň má novú dlažbu

• Aha! Máme novú dlažbu v jedálni :-) Srdečne by sme chceli poďakovať pánom Sivokovi a Švecovi za realizáciu a pánovi riaditeľovi a Obecnému úradu v Jastrabej za pomoc a podporu pri prestavbe.

• Majstrovstvá SR - Mladí záchranári CO

• V dňoch 13. - 15. júna sa v Gabčíkove konali Majstrovstvá SR v súťaži Mladých záchranárov CO, ktorých sa malo, po úspechu na okresnom kole, zúčastniť aj naše družstvo v zložení Veronika Novodomcová, Adam Mališ, Zuzana Dudášová a Peter Dudáš.
            Život nám to však zariadil inak. Keď Zuzka s Peťom prišli o svojho milovaného ocina, nik z nás nevedel ako sa k situácii postaviť.
            Všetko vyriešili samotní žiaci. Zuzka s Peťom ukázali svojho veľkého ducha a aj napriek ťažkým časom sa rozhodli štartovať na súťaži. Veronika s Adamom súhlasili, že na súťaž pôjdeme len na jeden deň a rozhodli sa, že bojovať nebudeme o cenné kovy, ale za Zuzanu, Peťa a celú ich rodinu. Svojimi rozhodnutiami naši žiaci družstvo ešte viac stmelili a 15. júna sme sa v plnom nasadení dali do boja. Tu sa patrí poďakovať organizátorom súťaže ako aj CO v ZH za pomoc, ochotu a ústretovosť pri organizovaní našej účasti na súťaži. Ďakujeme aj p. riaditeľovi, ktorý nás bezpečne dopravil na súťaž a späť domov. Aj keď sme nakoniec obsadili 46. miesto v silnej konkurencii 78 družstiev, myslíme si, že ozajstnými víťazmi sú naši žiaci, pretože tento rok ukázali veľké srdce, silného ducha a ohromnú chuť reprezentovať.
            Za ZŠ s MŠ Jastrabá ďakujem všetkým členom organizačného výboru M SR SMZ CO za ich dar rodine Dudášovej.
            Moje Najväčšie ĎAKUJEM však patrí našim žiakom - "môjmu" družstvu, ZUZKE, PEŤOVI, VERONIKE a ADAMOVI, ktorí sú veľkí bojovníci a praví záchranári.
            ĎAKUJEM.
            M. Sádovská (vedúca družstva)

• Bádateľský deň

• Mali sme u nás vzácnu návštevu! Martin Kříž - vedúci strediska elekologickej výchovy Chaloupky (CZ), kde sme sa v rámci projektu Moderná škola - moderný učiteľ zúčastnili niekoľkých školení, nám bol ukázať čo to znamená spoznávať okolie svojej školy prakticky. Žiaci II. stupňa boli rozdelení do skupín a ich výstupom boli grafy, tabuľky, "ulovené" živočíchy, nazbierané rastliny a projekty, ktoré si vzájomne odprezentovali a týkali sa len prírody v okolí areálu.  Ďakujeme, bol to skvelý deň! Foto - Bádateľský deň

• Testovanie 9 - opäť medzi najlepšími!

• Samuel Danko, Peter Dudáš, Magdaléna Hlavinková, Marta Lacková,

Martin Krajčovič, Viktória Voláková, Marko Rafaelis,

Timotej Vozár dosiahol 100% zo SJL! yes

Pani učiteľky Zdenka Námešná - matematika

Eva Bodáková - slovenský jazyk a literatútra        ĎAKUJEME!