• Do galérie Exkurzia: Štátny archív v Kremnici! boli pridané fotografie.

Dňa 5. júna 2019 žiaci 4. a 5. ročníka navštívili Štátny archív v Kremnici. Návštevu sme uskutočnili v rámci Dní otvorených dverí. Žiaci si prezreli výstavu, ktorou ich sprevádzala pani riaditeľka Valéria Solčániová. Predstavila im najväčšie "poklady" mesta Kremnica. Okrem toho si vyskúšali písanie brkom🖌 , písanie na písacích strojoch, skladanie puzzle. Každý si mohol otlačiť pečať a vypísať svoje vlastné vysvedčenie. 📜Ďakujeme pani riaditeľke za staroslivosť a pozvanie do archívu.🤗

• Plavecká súťaž !

• Do galérie Plavecká súťaž ! boli pridané fotografie.

V sobotu dňa 25.5. 2019 sa naša žiačka na domácom vzdelávaní Adelka Pjechová zúčastnila Slovenského pohára žiakov v plávaní pre Stredoslovenskú oblasť v Banskej Štiavnici. Dokopy súťažilo 17 plaveckých klubov. Adelka získala obdivuhodné 3. miesto v odplávaní 50 metrov plaveckým štýlom znak a 100 metrov plaveckou disciplínou polohové preteky. Srdečne gratulujeme! 🤗🥉

• "Rusko mojimi farbičkami - Ruské rozprávky"

• Do galérie "Rusko mojimi farbičkami - Ruské rozprávky" boli pridané fotografie.

V piatok 31.05.2019 v Ruskom centre pre vedu a kultúru v Bratislave bola otvorená tematická umelecká výstava " Rusko mojimi farbičkami - Ruské rozprávky". Výtvarnú súťaž vyhlásilo Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku a medzinárodný dom umenia pre deti "Bibiana". Predstavilo sa na nej viac ako 30 malých umelcov so svojimi dielami zo základných škôl. Práce zoradené do troch kategórií zhodnotila kompetentná porota z "Bibiany", ktorá vyberala z viac ako 800 detských prác. Počas vernisáže osobne víťazom zablahoželal a slávnostne odovzdal ocenenia prvý tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR Vladislav Kulikov. Víťazi získali hodnotné ceny. V kategórii 1 - účastníci vo veku 6-8 rokov získala ocenenie Evička Kantáriková, ktorá sa zapojila do súťaže s výtvarnou prácou pod názvom "Snehová kráľovná". Umiestnila sa na 3. mieste. V kategórii 2 - účastníci vo veku 9-12 rokov získala ocenenie Saška Šimonová s výtvarnou prácou pod názvom "Kocúrik - Nezbedník". Umiestnila sa na 1. mieste. Medzi najlepšími výtvarnými dielami bola vystavená aj práca Andrejky Veľasovej pod názvom "Zlatá rybka". Gratulujeme! 🤗

• Mladí záchranári CO

• Do galérie Mladí záchranári CO boli pridané fotografie.

Dňa 22. mája sa naši žiaci: Terézia Hašková, Alexandra Janičinová, Patrik Richtárech a Samuel Ivan zúčastnili krajského kola Súťaže mladých záchranárov CO. Súťaž prebiehala v športovom areáli Dukly na Králikoch. V skutočne nepríjemnom počasí, silnom lejaku a chlade si naše družstvo počínalo výborne a napriek nepriaznivým podmienkam dali do svojho výkonu všetky sily. Po dobehnutí do cieľa mali nazbieraných 571 bodov, čo im v konečnom poradí zabezpečilo 16. miesto spomedzi 39 zúčastnených družstiev. Skvelým deviatakom k ich výkonu gratulujeme a zároveň ďakujeme manželom Richtárechovcom, ktorí nám ochotne zabezpečili odvoz na súťaž a boli nám skvelým fanklubom :)