• Niečo o nás

• Materská škola v Jastrabej prvýkrát otvorila pre detičky svoje brány dňa 1. októbra 1967. Do nových priestorov materskej školy sme sa presťahovali presne po päťdesiatich rokoch a to 12. septembra 2017. Video z otvorenia nových priestorov nájdete po kliknutí sem :-)

Zabezpečujeme výchovu a vzdelávanie detí predškolského verku spravidla od 2 do 6 rokov a pre deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

Počas dňa striedame rôzne aktivity ako napríklad hry, ranné cvičenie, výchovno - vzdelávaciu činnosť, pobyt vonku, odpočinok a záujmové hry a činnosti. Tiež organizujeme rôzne výlety a záujmové aktivity či už v obci alebo mimo nej. Napríklad sú to: Mikuláš, návšteva kostola v Jastrabej pri príležitosti vystavenia Betlehemu, kŕmenie zvieratiek, najmä cez zimu, súťaž v stavaní snehuliakov, Vianoce - zdobenie stromčeka, karneval, Veľká noc a zdobenie vajíčok, sadenie v školskej záhradke, kde si deti sami zjedia a vypestujú rôzne druhy zeleniny, ktoré môžu potom ochutnávať. Navštívilo nás aj prenosné planetárium alebo divadielko.

Rozvíjame deti komplexne, čo znamená, že rešpektujeme osobnosť a jedinečnosť každého z nich. Z tohto hľadiska je nutné brať do úvahy aj zdravotný stav detí, preto sa naša materská škola zapája do viacerých projektov. Jedným z nich je aj projekt Dental alarm, kde sa detičky učili starostlivosti o zúbky a zubnú hygienu. Absolvovali aj vyšetrenie zraku detí, ktoré pomáha odkryť odchýlky zraku už u najmenších detičiek. Navštevuje nás aj pani logopedička, ktorá s deťmi robí rôzne cvičenia na správnu artikuláciu a pomáha predísť vzniku chýb a odstrániť už existujúce chyby v reči.

Tešíme sa na všetky detičky, ktoré zavítajú do našej školičky :-)