Operačný program

Prioritná os

1. Vzdelávanie

Špecifický cieľ:

1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Prijímateľ

Základná škola s materskou školou Jastrabá č. 188

Názov projektu

Zvýšenie inkluzívnosti v Základnej škole s materskou školou Jastrabá č. 188

Kód ITMS2014+

312011I327

Trvanie projektu

12/2017 – 11/2020

Celkový rozpočet

31 140,00 €

Výška NFP

29 583,00 €

Spolufinacovanie

1557,00 €

Cieľom projektu je podpora vzdelávania detí v Základnej škole s materskou školou, Jastrabá č.188, Kremnica (ďalej len ZŠ) a to najmä v oblasti zvýšenia inkluzívnosti a rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu a následne zlepšenie výsledkov a kompetencií žiakov školy a taktiež znížiť mieru predčasného ukončovania školskej dochádzky, a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predškolskému vzdelávaniu.

Projekt je zameraný na rozšírenie a podporu aktivít ZŠ (nasledujúce aktivity sú aj hlavnými aktivitami projektu):

• aktivity prispievajúce k vyrovnávaniu znevýhodnenia žiakov a zabezpečeniu rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom procese.

Cieľová skupina: žiaci ZŠ vrátane so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Termín realizácie týchto aktivít je 36 mesiacov.

Miesto realizácie projektu je Základná škola s materskou školou, Jastrabá č.188, 967 01 Kremnica

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje.

www.employment.gov.sk, www.minedu.sk, www.ludskezdroje.gov.sk